Tel:   +4031.9661

Supă-cremă de praz și cartofi
Back to shop

555

Mix pudră pentru supă, cu conținut ridicat de proteine, îmbogățit cu vitamine și minerale.

Mai multe detalii

Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Proteine din boabe de soia (emulsificator: lecitină din soia), fulgi de cartofi 11%, proteine din grâu, săruri minerale (potasium, calciu, fosfor, magneziu, fier, zinc, mangan, cupru, iod, seleniu), praf de grăsime vegetală (ulei din boabe de soia, sirop de glucoză, proteine din lapte, stabilizator (trifosfat pentasodic), aromă naturală), arome, sare, extract de drojdie, praf de praz 2%, făină de praz 2%, praf de ceapă galbenă 2%, vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12), agent de îngroșare (gumă xantan), piper, agenți coloranți (riboflavină, clorofilă). Posibil urme de ou și țelină.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)367110
Valoare energetică (kJ)1550465
Grăsimi (g)6,51,9516%
Acizi grași saturați (g)1,10,33
Carbohidrați ( g)15,84,7417%
Zaharuri (g)3,30,99
Fibre (g)1,50,45
Proteine (g)60,518,1566%
Sare (g)4,541,36
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)180090%54027%
Calciu / Ca (mg)60075%18023%
Fosfor / P (mg)61187%183,326%
Magneziu / Mg (mg)12533%37,510%
Fier / Fe (mg)18,3131%5,4939%
Zinc / Zn (mg)7,9279%2,3824%
Cupru / Cu (mg)0,9292%0,2828%
Mangan / Mn (mg)0,8342%0,2512%
Seleniu / Se (µg)45,883%13,7425%
Iod / I (µg)10872%32,422%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,284%1,2625%
Vit. E (mg)8,369%2,4921%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,982%0,2725%
Vit. B2 (mg)1,393%0,3928%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,393%0,3928%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,248%0,3614%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Cereale care conțin gluten și produse derivate, Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză)
Haut de page
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet