Tel:   +4031.9661

Băutură cu cacao
Back to shop

503

Amestec praf pentru băutură, cu conținut bogat în proteine, sărac în zaharuri și îmbogățit cu vitamine și elemente minerale, cu îndulcitori.

Mai multe detalii

Inimitabila aromă de cacao vă va duce într-un paradis gastronomic ... pentru un început perfect al zilei.
Faza: 1
Greutate: 150 g
Greutate unitară: 30 g
Porții: 5
Proteine din lapte (emulsificator (lecitină din soia)), proteine din soia (emulsificator (lecitină din soia)), ulei din soia și complex proteic din lapte (proteine din lapte, ulei din soia, antioxidanți (palmitat ascorbic, dl-alfa tocoferol), emulsificator (lecitină din soia)), cacao degresată 14%, arome, minerale (potasiu, calciu, fosfor sodiu, magneziu, fier, zinc, cupru, mangan, iod, seleniu), agent de îngroșare (gumă de guar), albuș de ou, gumă arabică, fructoză, sare, îndulcitori (acesulfam de potasiu, sucraloză), vitamine (C, PP, E, B5, B6, B2, B1, A, B9, biotină, D, B12). Poate conține urme de nuci.
Macronutriments
100gPer porție% DZR
Valoare energetică (kcal)384115
Valoare energetică (kJ)1616485
Grăsimi (g)10,43,124%
Acizi grași saturați (g)2,50,8
Carbohidrați ( g)9,93,010%
Zaharuri (g)3,81,1
Fibre (g)8,62,6
Proteine (g)58,517,661%
Sare (g)1,200,36
Mineralen
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Potasiu / K (mg)173087%51926%
Calciu / Ca (mg)940118%28235%
Fosfor / P (mg)874125%262,237%
Magneziu / Mg (mg)18950%56,715%
Fier / Fe (mg)16,7119%5,0136%
Zinc / Zn (mg)7,979%2,3724%
Cupru / Cu (mg)0,990%0,2727%
Mangan / Mn (mg)0,8342%0,2512%
Seleniu / Se (µg)4684%13,825%
Iod / I (µg)10872%32,422%
Vitamines
100g% DZRPer porție% DZR Porție
Vit. A (µg)58373%174,922%
Vit. D (µg)4,1783%1,2525%
Vit. E (mg)8,3369%2,521%
Vit. C (mg)37,547%11,2514%
Vit. B1 (mg)0,9284%0,2825%
Vit. B2 (mg)1,3395%0,429%
Vit. PP (mg)1594%4,528%
Vit. B6 (mg)1,2589%0,3827%
Vit. B9 (µg)16784%50,125%
Vit. B12 (µg)1,1747%0,3514%
Biotină (µg)12,525%3,758%
Vit. B5 (mg)2,542%0,7513%
Soia și produse derivate, Lapte și produse derivate (inclusiv lactoză), Ouă și produse derivate
Haut de page
Tabel Alergeni
Începeți Eurodiet